Професійна орієнтація

Професійна орієнтація — це наукова дисципліна, яка допомагає людині обрати свою майбутню професію з урахуванням всіх її здібностей, потреб і бажань. Також профорієнтація містить технологію розвитку у людини позитивного ставлення до праці.
Процес профорієнтації здійснює профорієнтолог, до якої він залучає учнів на всіх етапах їхнього навчання. Робота з профорієнтації охоплює такі етапи: інформаційний (профосвіта); діагностичний; консультування; трудові спроби; співбесіди.
Перший етап — інформаційний. Перш ніж обрати професію, абітурієнти мають отримати максимум інформації про професії, їх зміст, статус на ринку праці, рівні освіти, перспективи працевлаштування, можливості продовження навчання.
Другий етап — діагностика. Для того, щоб обрати якусь конкретну професію, абітурієнт має визначити які у нього схильності, інтереси, чи усвідомлює він до кінця свій вибір.
Третій етап — консультування. Передбачається, що протягом консультацій кожен абітурієнт отримає індивідуальну консультативну допомогу у виборі професії. Також проводиться робота зі cхемою аналізу професій. У процесі консультації може відбуватися переорієнтація абітурієнтів на іншу професію , якщо обрана ним професія є неактуальною або не відповідає здібностям абітурієнта, однак кінцевий вибір залишається за ним.
Четвертий етап — трудові спроби. На цьому етапі майстри виробничого навчання або педагоги проводять практику з абітурієнтами, які первинно визначилися з професією (спеціальністю), в лабораторіях і навчально-виробничих майстернях закладів професійного навчання. Під час трудових спроб абітурієнти знайомляться з робочими місцями, їх технічним оснащенням; порівнюють свої очікування з реальними умовами трудової діяльності; оцінюють свої можливості в обраній професії.
П'ятий етап — співбесіда. Адміністрація та роботодавці спілкуються індивідуально з кожним абітурієнтом. Мета співбесіди — визначити, чи готовий працювати абітурієнт, і в разі його готовності запропонувати йому певну вакансію.
Послуги профорієнтації зазвичай надаються первинно шкільним психологом. Наступний етап - фахівцями Державної служби зайнятості у міських чи обласних центрах зайнятості.

ПАМЯТКА для батьків

1 . /Files/images/rzne/images.jpgПЕДИКУЛЬОЗ (або ВОШІ) – це паразитарне захворювання шкіри та волосся. Хворіють ним всі прошарки населення та вікові групи. Заразитися можна у школі, дитячому садку, навіть у басейні (воші плавають у воді) , а також в місцях, де є велике скупчення людей. Можна заразитися через головний убір, гребінець, постільну чи натільну білизну.

2. ОЗНАКИ педикульозу:

- збудження дитини,
- виникнення сверблячки, розчухи та почервоніння на потилиці, скронях та інших ділянках голови,
- волосся може злипатися, утворюється неприємний запах.

3. ЛІКУВАННЯ.

Якщо є такі прояви, самостійно огляньте дитину або зверніться до медичного персоналу поліклініки (шкільної медсестри), щоб отримати своєчасну допомогу та запобігти розповсюдженню хвороби в класі та школі. Існує багато засобів для лікування цієї хвороби. За рекомендаціями ЗВЕРТАЙТЕСЯ до медпрацівників.

4. ПРОФІЛАКТИКА.

Якщо вошивість розповсюджена в оточенні хворого - необхідна обробка всіх текстильних виробів, якими користувалася заражена людина - подушки, матраци, головні убори, одяг, гребінці. Для обробки використовують препарат «Пара-плюс», можливі прасування. Білизну та одяг, на яких виявили вошей, кип’ятять в 2% розчині кальцинованої соди протягом 15 хвилин, а потім прасують з обох сторін, звертаючи особливу увагу на шви, складки, пояси та інше. Запобігання педикульозу - це щотижневе миття голови та тіла гарячою водою з милом (в бані, у ванні, під душем); щотижнева зміна постільної та натільної білизни з обов’язковим кип’ятінням та прасуванням гарячою праскою. Це також повна заборона використання чужих постільних речей, постійний контроль за станом голови, чистотою білизни та одягу дітей.

5. Побажання

- Прищеплюйте дітям гігієнічні навички в сім’ї .
- Забороняйте використання чужої білизни, одягу, гребінців тощо.
- Обробляйте (в канікулярний період) шафи індивідуального користування у класі.
- Проводьте щотижневий самостійний огляд дитини на педикульоз.




ПАМ'ЯТКА

Запрошуємо дітей у супроводі одного із батьків віком з 4-х до 14 років на амбулаторний прийом до лікаря – педіатра згідно місця проживання та графіку прийому для проведення щорічної проби Манту.

Проба Манту проводиться у наступні дні:
- понеділок;
- вівторок;
- п’ятниця.


Програмами «Облік відвідування» і оплата харчування в шкільній їдальні за допомогою картки Юніора

Шаблони довідок про відсутність дитини в школі

Поради батькам від соціально-психологічної служби школи

Кiлькiсть переглядiв: 3301

Коментарi